Türk Şirketten Zararsız 3D Tarama Sistemi

Türk Şirketten Zararsız 3D Tarama Sistemi
  • Konu Hakkında ;

İkizin Teknoloji, insan sağlığına tamamen zararsız olan tarayıcı kabini adını verdikleri teknolojiyi geliştirdiler

Üç boyutlu yazıcılar dünyayı değiştirmeye başladı. Yakın gelecekte süs eşyasından, otomobilinize dek birçok ihtiyacınızı bu yazıcılardan çıkarabileceksiniz. bununla beraber kendi kopyanızı ya da sevdiklerinizin minik bir figürünü üç boyutlu yazıcıdan akın etmek için harikulade bir adım atıldı. Geçtiğimiz yıllarda örneğini sadece bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz üç boyutlu yazıcılar, ağır ağır tüketicilerin elinde yaygınlaşmaya başladı. Ilk başta, endüstriyel anlamda kullanılan bu teknoloji, derhal eğlenceden sağlığa kadar birçok konuda hayatımızı değiştiriyor.

Oysa, bu yazıcılarla bir ürünün kopyasını hücum etmek için onun taranması gerekiyor. Konut kullanıcıları için epeyce karmaşık olan bu işlem, söz konusu insan vücudu ve Sıhhat olduğunda tehlikeli boyutlara ulaşabiliyordu. Tarayıcıların içerdiği radyoaktif maddeler insan sağlığını korkutma ediyordu. Yurtdışında da örnekleri görülen, üç boyutlu yazıcıyla şahısların bire bir kopyası olan biblolar üreten firmaların en büyük sıkıntısı, kullanıcının sıhhat sebepleri sebebiyle bu işlemden çekinmesiydi. Daha yeni yeni oluşan sektörün önünü tıkayan, tüketicilerin korkularına aleyhinde çözüm ülkemizden çıktı. Sektörün önünü tıkayan bu soruna Türk aklı çözüm oldu.

Türk Ar-Ge ’si Tüketicilerin Korkularını Yendi

 İkizin Teknoloji, Türk mühendis ekibiyle birlikte 2013 yılında bu soruna çözüm almak için Ar-Ge çalışmalarını başlattı. Geçtiğimiz yıl meyvelerini bölge şirket, insan sağlığına en ince ayrıntısına kadar zararsız olan tarayıcı kabini adını verdikleri teknolojiyi geliştirdiler.

3 boyutlu tarama kabinini, birincil etapta hediye sektöründe kullanan işyeri yakın gelecekte büyük atılımlar gerçekleştirmek istiyor. İkizin Teknoloji, ülkemizde ilk kez yapılan bu teknolojiyle müşterilerinin birkaç saniye içerisinde ayrıntılı taramasını gerçekleştiriyor.

Üç boyutlu yazıcılar, canlandırma filmlerinde kullanılan teknolojinin bir benzeriyle zorlama işlemini gerçekleştiriyor. Katman katman alınan görüntüyü işleyen üç boyutlu printer, bir nesnenin iç katmanından dışına dek her türlü ürünün kopyasını basabiliyor.

Türkiye Üç Boyutlu Tarama Teknolojisini İthal Etmeye Başlayacak

İkizin Teknoloji, Özdilek Park ve Forum İstanbul ’da açtığı mağazalarıyla, tüketicilere kendilerinin veya sevdiklerinin ikizi gibi duran biblolar basma olanağı sunuyor. 

İkizin Teknoloji Genel Müdürü Birkan Şahi sektöre getirdikleri kolaylığı şu sözlerle anlattı “Bir kişinin biblosunun üretilebilmesi için yalnızca hizmet verdiğimiz İkizin mağazalarını ziyaret etmeniz ve 3 boyutlu taramanızı birkaç saniye içinde gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Arkasında 3 boyutlu üretim süreci 3-7 gün gibi kısa sürede tamamlanmakta ve müşterilerimize ikiz bibloları teslim edilmektedir.”

Tüketiciler yerli Ar-Ge sonucu çıkan çözümü epeyce beğenmiş durumda. Yoğun alaka sadece ülke içerisinde de sınırlı yok. 3 boyutlu tarama teknolojisi, diğer ülkelere ithal edilmek üzere. Birincil istek Azerbaycan ’dan gelmiş durumda. Şahi konuyla ilgili gelişmeleri bu sözleriyle duyurdu; “3 boyutlu tarama ve zorlama dünyasındaki Ar-Ge çalışmaları hızla devam etmektedir ve bu konuda fazla öbür çözümler ile yakın geleceğimizin şekilleneceği de bir gerçektir. İkizin Teknoloji olarak biz de bu konudaki gelişimimizi devam ettirmekteyiz ve ülkemizin 3 boyutlu tarama teknolojisi alanında ithal yapabilen konuma gelmesi ile birlikte ülkemizin cari açığının kapanması konusunda katkıda bulunmuş olmaktan onur duyacağız.

Birincil ithalatımızı kardeş ülke Azerbaycan ’da Ekizin markasının oluşturulması ve İkizin konsepti ile teknolojisinin kullanılarak hizmet verilmeye başlaması ile yapmış bulunmaktayız. Yakın tarihte de bambaşka ülkelerden çoğu talep alarak 2015 yılına da umut verici gelişmeler ile girmiş olmaktan son derece mutluyuz”

Üç Boyutlu Yazıcılar Neler Yapabiliyor?

Günümüzde birçok teknoloji uzmanı, üç boyutlu yazıcıların son yılların en büyük buluşu olduğunu söylüyor. Birincil başlarda, basit süs eşyaları ve görsel amaçla ürünlerin üretiminde kullanılan bu yazıcılar bundan böyle tıptan, otomotiv sektörüne dek öbür konularda da hizmet veriyor.

Yapay kalp ve organ üretimi için deneme edilen üç boyutlu yazıcılarla, geçtiğimiz aylarda en ince ayrıntısına kadar çalışan bir araba de basıldı. Bilhassa yedek parça veya konut eşyası üretimi konusunda üç boyutlu yazıcıların tüm sektörleri değiştireceği düşünülüyor. Bazı modacılar şimdiden bu konuda yatırıma başladı, üç boyutlu yazıcıların elinden çıkmış birincil konsept kıyafetler moda günlerinde tanıtılıyor.

Büyük oyuncak firmalarıyla bu teknolojiden erkenden yer alıp, kullanıcılara kendi yazıcılarından basabilecekleri ürünler sunmaya başladılar bile. 

sizlere kockaf52.com farkıyla sunulmuştur

Benzer yazılarEtiketler : , , , ,

Sen de Yorumla!